3 Temmuz 2008 Perşembe

Sigur Ros'tan yepyeni bir albüm!

Yeni Sigur Ros albümü “Med Sud I Eyrum Vid Spilum Endalaust” tüm müzik marketlerde.

1994 senesinde Jon Sor ‘Jonsi’ Birgisson (vokal, gitar), Georg Holm (bas gitar) ve Agust Evar Gunnarsson (davul) tarafından kurulan İzlandalı post-punk grubu Sigur Ros’un “Med Sud I Eyrum Vid Spilum Endalaust” adını taşıyan yeni albümü yayımlandı. Albüm grubun İzlanda dışında kaydettiği ilk albüm olma özelliğini taşıyor. Ayrıca ilk defa bir Sigur Ros albümünde İngilizce parçaların da yer alıyor. Grup, Ağustos ayında Avrupa turnesine çıkacak.

Sigur Ros, Temmuz 2007’de “Hlemmur” adlı 2 cd’lik film müziği ve dvd yayınlamıştı. Ayrıca Ağustos 2007’de dört yeni parçanın bulunduğu bir EP, kasımda da bir konser dvd’si olan "Hvarf-Heim" yayınlandı. "Hvarf-Heim"da daha önce yayınlanmamış şarkılarla eski şarkıların farklı versiyonlarını bir araya getiren grup, aynı zamanda İzlanda turnesinin görüntülerinden oluşan "Heima" isimli canlı performans dvd'sini de müzikseverlere sunmuştu.

“Med Sud I Eyrum Vid Spilum Endalaust” albümü ve Sigur Ros hakkında ayrıntılı bilgi www.sigur-ros.co.uk adresinden edinilebilir.

Hiç yorum yok: